| id | 6926 |
|---|---|
| srcid | 2874 |
| obsid | 28756 |
| review | good |
| obi | 1 |
| target | SNR 1987A |
| object | SN 1987A |
| simbad_ID | SN 1987A |
| instrument | HRC |
| grating | LETG |
| exposure(s) | 1.45e+4 |
| ra | 83.86622 |
| decl | -69.26986 |
| heg_band(c/s) | 6.45e-2 |
| meg_band(c/s) | 8.70e-2 |
| leg_band(c/s) | 8.24e-2 |
| letg_acis_band(c/s) | 9.24e-2 |
| zero_order(c/s) | 1.26e-1 |
| readmode | |
| datamode | OBSERVING |
| proc_date | 2025-03-31 21:10:39 |
| zo_method | tgdetect |
| date_obs | 2024-03-20 22:25:05 |