| id | 6925 |
|---|---|
| srcid | 2874 |
| obsid | 28755 |
| review | good |
| obi | 1 |
| target | SNR 1987A |
| object | SN 1987A |
| simbad_ID | SN 1987A |
| instrument | HRC |
| grating | LETG |
| exposure(s) | 1.47e+4 |
| ra | 83.86610 |
| decl | -69.27002 |
| heg_band(c/s) | 7.58e-2 |
| meg_band(c/s) | 9.90e-2 |
| leg_band(c/s) | 7.95e-2 |
| letg_acis_band(c/s) | 1.04e-1 |
| zero_order(c/s) | 1.18e-1 |
| readmode | |
| datamode | OBSERVING |
| proc_date | 2025-03-31 21:04:58 |
| zo_method | tgdetect |
| date_obs | 2024-03-30 00:07:42 |