| id | 6686 |
|---|---|
| srcid | 1722 |
| obsid | 25511 |
| review | good |
| obi | 0 |
| target | SNR 1987A |
| object | SN 1987A |
| simbad_ID | SN 1987A |
| instrument | HRC |
| grating | LETG |
| exposure(s) | 1.40e+4 |
| ra | 83.86624 |
| decl | -69.26974 |
| heg_band(c/s) | 7.76e-2 |
| meg_band(c/s) | 1.01e-1 |
| leg_band(c/s) | 9.03e-2 |
| letg_acis_band(c/s) | 1.11e-1 |
| zero_order(c/s) | 1.26e-1 |
| readmode | |
| datamode | OBSERVING |
| proc_date | 2024-04-24 21:31:22 |
| zo_method | tgdetect |
| date_obs | 2023-04-13 19:27:53 |