| id | 6684 |
|---|---|
| srcid | 2874 |
| obsid | 27807 |
| review | good |
| obi | 0 |
| target | SNR 1987A |
| object | SN 1987A |
| simbad_ID | SN 1987A |
| instrument | HRC |
| grating | LETG |
| exposure(s) | 1.46e+4 |
| ra | 83.86601 |
| decl | -69.26999 |
| heg_band(c/s) | 7.72e-2 |
| meg_band(c/s) | 1.00e-1 |
| leg_band(c/s) | 9.73e-2 |
| letg_acis_band(c/s) | 1.13e-1 |
| zero_order(c/s) | 1.29e-1 |
| readmode | |
| datamode | OBSERVING |
| proc_date | 2024-04-24 21:19:45 |
| zo_method | tgdetect |
| date_obs | 2023-04-21 15:39:18 |