| id | 6650 |
|---|---|
| srcid | 1722 |
| obsid | 25514 |
| review | warning |
| obi | 0 |
| target | SNR 1987A |
| object | SN 1987A |
| simbad_ID | SN 1987A |
| instrument | ACIS |
| grating | HETG |
| exposure(s) | 5.70e+4 |
| ra | 83.86686 |
| decl | -69.26981 |
| heg_band(c/s) | 9.85e-2 |
| meg_band(c/s) | 9.91e-2 |
| leg_band(c/s) | 9.86e-2 |
| letg_acis_band(c/s) | 9.86e-2 |
| zero_order(c/s) | 1.13e-1 |
| readmode | TIMED |
| datamode | FAINT |
| proc_date | 2023-09-30 21:06:39 |
| zo_method | tgdetect2 |
| date_obs | 2022-09-21 03:27:56 |