| id | 6439 |
|---|---|
| srcid | 2822 |
| obsid | 23534 |
| review | warning |
| obi | 1 |
| target | SNR 1987A |
| object | SN 1987A |
| simbad_ID | SN 1987A |
| instrument | ACIS |
| grating | HETG |
| exposure(s) | 2.71e+4 |
| ra | 83.86714 |
| decl | -69.26993 |
| heg_band(c/s) | 1.06e-1 |
| meg_band(c/s) | 1.07e-1 |
| leg_band(c/s) | 1.07e-1 |
| letg_acis_band(c/s) | 1.07e-1 |
| zero_order(c/s) | 1.20e-1 |
| readmode | TIMED |
| datamode | FAINT |
| proc_date | 2022-11-02 11:13:10 |
| zo_method | none |
| date_obs | 2021-10-25 20:31:46 |