| id | 6437 |
|---|---|
| srcid | 2821 |
| obsid | 24654 |
| review | warning |
| obi | 1 |
| target | SNR 1987A |
| object | SN 1987A |
| simbad_ID | SN 1987A |
| instrument | ACIS |
| grating | HETG |
| exposure(s) | 3.19e+4 |
| ra | 83.86734 |
| decl | -69.26999 |
| heg_band(c/s) | 1.05e-1 |
| meg_band(c/s) | 1.05e-1 |
| leg_band(c/s) | 1.05e-1 |
| letg_acis_band(c/s) | 1.05e-1 |
| zero_order(c/s) | 1.17e-1 |
| readmode | TIMED |
| datamode | FAINT |
| proc_date | 2022-11-02 11:04:20 |
| zo_method | none |
| date_obs | 2021-10-28 04:07:43 |