| id | 6226 |
|---|---|
| srcid | 1722 |
| obsid | 24653 |
| review | warning |
| obi | 0 |
| target | SNR 1987A |
| object | SN 1987A |
| simbad_ID | SN 1987A |
| instrument | HRC |
| grating | LETG |
| exposure(s) | 2.98e+4 |
| ra | 83.86576 |
| decl | -69.26996 |
| heg_band(c/s) | 8.10e-2 |
| meg_band(c/s) | 1.09e-1 |
| leg_band(c/s) | 1.33e-1 |
| letg_acis_band(c/s) | 1.20e-1 |
| zero_order(c/s) | 1.50e-1 |
| readmode | |
| datamode | OBSERVING |
| proc_date | 2022-03-30 13:01:24 |
| zo_method | tgdetect |
| date_obs | 2021-03-16 22:44:31 |