| id | 6225 |
|---|---|
| srcid | 1722 |
| obsid | 23533 |
| review | warning |
| obi | 0 |
| target | SNR 1987A |
| object | SN 1987A |
| simbad_ID | SN 1987A |
| instrument | HRC |
| grating | LETG |
| exposure(s) | 2.89e+4 |
| ra | 83.86570 |
| decl | -69.26993 |
| heg_band(c/s) | 7.87e-2 |
| meg_band(c/s) | 1.06e-1 |
| leg_band(c/s) | 1.31e-1 |
| letg_acis_band(c/s) | 1.15e-1 |
| zero_order(c/s) | 1.54e-1 |
| readmode | |
| datamode | OBSERVING |
| proc_date | 2022-03-30 12:48:48 |
| zo_method | tgdetect |
| date_obs | 2021-03-25 18:30:22 |