| id | 6071 |
|---|---|
| srcid | 1722 |
| obsid | 23198 |
| review | good |
| obi | 0 |
| target | SNR 1987A |
| object | SN 1987A |
| simbad_ID | SN 1987A |
| instrument | HRC |
| grating | LETG |
| exposure(s) | 47647 |
| ra | 83.86626 |
| decl | -69.26988 |
| heg_band(c/s) | 8.01e-2 |
| meg_band(c/s) | 1.08e-1 |
| leg_band(c/s) | 1.10e-1 |
| letg_acis_band(c/s) | 1.19e-1 |
| zero_order(c/s) | 1.64e-1 |
| readmode | |
| datamode | OBSERVING |
| proc_date | 2021-03-31 21:33:59 |
| zo_method | tgdetect |
| date_obs | 2020-03-28 12:54:01 |