| id | 5754 |
|---|---|
| srcid | 1722 |
| obsid | 22156 |
| review | good |
| obi | 0 |
| target | SNR 1987A |
| object | SN 1987A |
| simbad_ID | SN 1987A |
| instrument | HRC |
| grating | LETG |
| exposure(s) | 2.79e+4 |
| ra | 83.86642 |
| decl | -69.26981 |
| heg_band(c/s) | 8.04e-2 |
| meg_band(c/s) | 1.11e-1 |
| leg_band(c/s) | 1.08e-1 |
| letg_acis_band(c/s) | 1.24e-1 |
| zero_order(c/s) | 1.65e-1 |
| readmode | |
| datamode | OBSERVING |
| proc_date | 2020-03-28 12:11:36 |
| zo_method | tgdetect |
| date_obs | 2019-03-24 07:07:56 |