| id | 5420 |
|---|---|
| srcid | 1722 |
| obsid | 20793 |
| review | warning |
| obi | 0 |
| target | SNR 1987A |
| object | SN 1987A |
| simbad_ID | SN 1987A |
| instrument | ACIS |
| grating | HETG |
| exposure(s) | 4.83e+4 |
| ra | 83.86663 |
| decl | -69.26972 |
| heg_band(c/s) | 1.32e-1 |
| meg_band(c/s) | 1.35e-1 |
| leg_band(c/s) | 1.34e-1 |
| letg_acis_band(c/s) | 1.34e-1 |
| zero_order(c/s) | 1.50e-1 |
| readmode | TIMED |
| datamode | FAINT |
| proc_date | 2018-09-25 11:08:53 |
| zo_method | none |
| date_obs | 2017-09-21 21:15:23 |