| id | 5419 |
|---|---|
| srcid | 1722 |
| obsid | 19289 |
| review | warning |
| obi | 0 |
| target | SNR 1987A |
| object | SN 1987A |
| simbad_ID | SN 1987A |
| instrument | ACIS |
| grating | HETG |
| exposure(s) | 1.89e+4 |
| ra | 83.86673 |
| decl | -69.26985 |
| heg_band(c/s) | 1.26e-1 |
| meg_band(c/s) | 1.30e-1 |
| leg_band(c/s) | 1.29e-1 |
| letg_acis_band(c/s) | 1.29e-1 |
| zero_order(c/s) | 1.49e-1 |
| readmode | TIMED |
| datamode | FAINT |
| proc_date | 2018-09-25 11:03:02 |
| zo_method | none |
| date_obs | 2017-09-23 15:35:20 |