| id | 5282 |
|---|---|
| srcid | 1722 |
| obsid | 19882 |
| review | warning |
| obi | 0 |
| target | SNR 1987A |
| object | SN 1987A |
| simbad_ID | SN 1987A |
| instrument | ACIS |
| grating | HETG |
| exposure(s) | 4.11e+4 |
| ra | 83.86657 |
| decl | -69.26981 |
| heg_band(c/s) | 1.83e-1 |
| meg_band(c/s) | 1.87e-1 |
| leg_band(c/s) | 1.86e-1 |
| letg_acis_band(c/s) | 1.86e-1 |
| zero_order(c/s) | 1.65e-1 |
| readmode | TIMED |
| datamode | FAINT |
| proc_date | 2017-09-26 11:16:53 |
| zo_method | none |
| date_obs | 2016-09-23 11:38:07 |