| id | 5180 |
|---|---|
| srcid | 1722 |
| obsid | 17898 |
| review | warning |
| obi | 1 |
| target | SNR 1987A |
| object | SN 1987A |
| simbad_ID | SN 1987A |
| instrument | HRC |
| grating | LETG |
| exposure(s) | 3.88e+4 |
| ra | 83.86655 |
| decl | -69.26978 |
| heg_band(c/s) | 9.48e-2 |
| meg_band(c/s) | 1.35e-1 |
| leg_band(c/s) | 1.80e-1 |
| letg_acis_band(c/s) | 1.52e-1 |
| zero_order(c/s) | 1.79e-1 |
| readmode | |
| datamode | OBSERVING |
| proc_date | 2017-04-01 11:25:56 |
| zo_method | tgdetect |
| date_obs | 2016-03-28 22:07:06 |