| id | 5013 |
|---|---|
| srcid | 1722 |
| obsid | 16757 |
| review | warning |
| obi | 1 |
| target | SN 1987A |
| object | SN 1987A |
| simbad_ID | SN 1987A |
| instrument | HRC |
| grating | LETG |
| exposure(s) | 6.76e+4 |
| ra | 83.86649 |
| decl | -69.26986 |
| heg_band(c/s) | 9.23e-2 |
| meg_band(c/s) | 1.34e-1 |
| leg_band(c/s) | 1.65e-1 |
| letg_acis_band(c/s) | 1.48e-1 |
| zero_order(c/s) | 1.69e-1 |
| readmode | |
| datamode | OBSERVING |
| proc_date | 2016-03-15 21:16:25 |
| zo_method | tgdetect |
| date_obs | 2015-03-14 03:57:59 |