| id | 4940 |
|---|---|
| srcid | 1722 |
| obsid | 15810 |
| review | warning |
| obi | 0 |
| target | SN 1987A |
| object | SN 1987A |
| simbad_ID | SN 1987A |
| instrument | ACIS |
| grating | HETG |
| exposure(s) | 4.83e+4 |
| ra | 83.86671 |
| decl | -69.26977 |
| heg_band(c/s) | 1.92e-1 |
| meg_band(c/s) | 1.99e-1 |
| leg_band(c/s) | 1.98e-1 |
| letg_acis_band(c/s) | 1.98e-1 |
| zero_order(c/s) | 1.81e-1 |
| readmode | TIMED |
| datamode | FAINT |
| proc_date | 2015-09-29 09:16:26 |
| zo_method | tgdetect |
| date_obs | 2014-09-20 08:35:43 |