| id | 4837 |
|---|---|
| srcid | 1722 |
| obsid | 15809 |
| review | warning |
| obi | 0 |
| target | SN 1987A |
| object | SN 1987A |
| simbad_ID | SN 1987A |
| instrument | ACIS |
| grating | HETG |
| exposure(s) | 7.05e+4 |
| ra | 83.86635 |
| decl | -69.26976 |
| heg_band(c/s) | 1.95e-1 |
| meg_band(c/s) | 2.01e-1 |
| leg_band(c/s) | 2.01e-1 |
| letg_acis_band(c/s) | 2.01e-1 |
| zero_order(c/s) | 1.84e-1 |
| readmode | TIMED |
| datamode | FAINT |
| proc_date | 2015-03-25 17:55:53 |
| zo_method | tgdetect |
| date_obs | 2014-03-19 05:47:25 |