| id | 4792 |
|---|---|
| srcid | 1722 |
| obsid | 14698 |
| review | warning |
| obi | 0 |
| target | SN 1987A |
| object | SN 1987A |
| simbad_ID | SN 1987A |
| instrument | ACIS |
| grating | HETG |
| exposure(s) | 68536 |
| ra | 83.86674 |
| decl | -69.26981 |
| heg_band(c/s) | 2.01e-1 |
| meg_band(c/s) | 2.06e-1 |
| leg_band(c/s) | 2.05e-1 |
| letg_acis_band(c/s) | 2.05e-1 |
| zero_order(c/s) | 1.88e-1 |
| readmode | TIMED |
| datamode | FAINT |
| proc_date | 2014-09-30 21:05:29 |
| zo_method | tgdetect |
| date_obs | 2013-09-28 05:32:09 |