| id | 4744 |
|---|---|
| srcid | 1722 |
| obsid | 14697 |
| review | warning |
| obi | 1 |
| target | SN 1987A |
| object | SN 1987A |
| simbad_ID | SN 1987A |
| instrument | ACIS |
| grating | HETG |
| exposure(s) | 6.76e+4 |
| ra | 83.86657 |
| decl | -69.26979 |
| heg_band(c/s) | 2.02e-1 |
| meg_band(c/s) | 2.08e-1 |
| leg_band(c/s) | 2.08e-1 |
| letg_acis_band(c/s) | 2.08e-1 |
| zero_order(c/s) | 1.86e-1 |
| readmode | TIMED |
| datamode | FAINT |
| proc_date | 2014-03-26 11:05:30 |
| zo_method | tgdetect |
| date_obs | 2013-03-21 20:19:30 |