| id | 4662 |
|---|---|
| srcid | 1722 |
| obsid | 13735 |
| review | warning |
| obi | 1 |
| target | SNR 1987A |
| object | SN 1987A |
| simbad_ID | SN 1987A |
| instrument | ACIS |
| grating | HETG |
| exposure(s) | 4.29e+4 |
| ra | 83.86666 |
| decl | -69.26983 |
| heg_band(c/s) | 1.61e-1 |
| meg_band(c/s) | 1.66e-1 |
| leg_band(c/s) | 1.66e-1 |
| letg_acis_band(c/s) | 1.66e-1 |
| zero_order(c/s) | 1.83e-1 |
| readmode | TIMED |
| datamode | FAINT |
| proc_date | 2013-04-02 11:03:13 |
| zo_method | tgdetect |
| date_obs | 2012-03-28 20:59:53 |