| id | 4576 |
|---|---|
| srcid | 1722 |
| obsid | 12540 |
| review | warning |
| obi | 0 |
| target | SNR 1987A |
| object | SN 1987A |
| simbad_ID | SN 1987A |
| instrument | ACIS |
| grating | HETG |
| exposure(s) | 3.75e+4 |
| ra | 83.86649 |
| decl | -69.26968 |
| heg_band(c/s) | 1.55e-1 |
| meg_band(c/s) | 1.61e-1 |
| leg_band(c/s) | 1.60e-1 |
| letg_acis_band(c/s) | 1.60e-1 |
| zero_order(c/s) | 1.77e-1 |
| readmode | TIMED |
| datamode | FAINT |
| proc_date | 2012-09-26 21:02:56 |
| zo_method | tgdetect |
| date_obs | 2011-09-21 08:22:26 |